Поради батькам щодо підготовки дитини до навчання в школі

Соціальна зрілість – це наявність у дитини потреби у спілкуванні з однолітками й уміння підкоряти свою поведінку законам дитячих груп, здатність приймати роль учня, уміння слухати і виконувати вказівки вчителя. Отже, за основу готовності до школи приймається необхідний рівень розвитку дитини, без якого вона не може успішно навчатися у школі.

• Чи хоче Ваша дитина йти до школи?
  • Чи може вона розв’язувати прості задачі на віднімання й додавання одиниці?

- надмірно емоційний характер спілкування з дитиною у сім’ї;

4. Важливо навчити дитину ввічливого спілкування з незнайомими людьми.

9 і менше – почитайте спеціальну літературу, постарайтеся приділяти більше часу заняттям з дитиною і зверніть увагу на те, чого вона не вміє.<p times="" new="" roman',="" times,="" serif;="" margin:="" 0px;="" padding:="" text-align:="" justify;="" background-color:="" rgb(244,="" 239,="" 233);"=""  ="" pp="" class="cif" 5.="" Значну="" увагу="" приділяйте="" розвитку="" мовлення="" дитини,="" зокрема="" діалогічного.="" Частіше="" розмовляйте="" з="" дітьми,="" обговорюйте="" побутові="" &ldquo;проблеми&rdquo;,="" привчайте="" висловлювати="" власну="" думку,="" міркування.="" Учіть="" правильно="" розгорнуто="" відповідати="" на="" поставлені="" запитання,="" а="" також="" формулювати="" запитання="" до="" інших="" людей.="" Ширше="" використовуйте="" мовні="" ігри="" &ndash;="" їх="" Вас="" навчать="" самі="" діти,="" лише="" покажіть,="" що="" Ви="" хочете="" пограти="" ними.="">  <p class="cif" times="" new="" roman',="" times,="" serif;="" margin:="" 0px;="" padding:="" text-align:="" justify;="" background-color:="" rgb(244,="" 239,="" 233);"="" 6.="" Будьте="" вимогливими="" до="" дитини.="" pp=""  =""> 7. Не виявляйте у присутності дитини своїх переживань щодо того, як їй буде у школі, сумнівів, чи доброю до неї буде перша вчителька, побоювань з приводу того, чи буде дитина успішною у навчанні. Навпаки, демонструйте радість з приводу майбутнього вступу дитини до школи, впевненість у тому, що на неї чекають доброзичливі вчителі, цікаві знання, приємні товариші.